Výroční zpráva - mladí hasiči

Dovolte, abych Vás seznámila s činností kolektivu mladých hasičů v uplynulém roce. Náš kolektiv má k dnešnímu dni celkem 22 členů, z toho 13 chlapců a 9 dívek v rozmezí od 7 do 13 let.

Scházíme se pravidelně každý čtvrtek od 16.00 do 17.30. Tréninky jsme si v létě zpestřili různými soutěžemi a povedla se nám uskutečnit i dlouho slibovaná šipkovaná. V zimě využíváme hlavně tělocvičnu místní školy.

Díky dotaci získané od obce se nám podařilo pořídit pro děti novou výbavu:

2 savice, 2 hadice B, rozdělovač, 4 hadice C, 2 proudnice.

V roce 2012 jsme se nejprve byli podívat na uzlování v Perné, aby děti překonali svoji bázeň ze závodění. Dále nás již reprezentovaly dvě mladší a 3 starší dívky na uzlování ve Starovicích. Soutěž v požárním útoku v Novosedlých nebyla pro naše mladé hasiče ve znamení velkých úspěchů, ale jejich radost z účasti byla obrovská. Na bořetických závodech předvedli dovednosti především svým rodičům. Okresní kolo hry Plamen jsme byli nuceni vynechat z důvodu jiné akce konané v naší obci.

V brzké době se chystáme zúčastnit několika závodů v uzlování například 26.1. v Bohunicích nebo 2. 2. V Perné.

Poděkování patří Obecnímu úřadu za finanční podporu, Milanovi Folerovi a Dáše Popovské za pomoc při vedení mladých hasičů, všem členům, kteří se zapojují při chystání techniky, jmenovitě Markovi Polákovi a Radkovi újezdskému za práci strojníků, Adamovi Stohanzlovi, Radkovi šebestovi, Davidovi Pilaři a Tomáši. Bukovskému za pomoc při chystání na hřišti a především děkuji dětem za reprezentaci našeho kolektivu.