Pomoc Praze přichází i z Jihomoravského kraje

Hasičský záchranný sbor Jihomoravského kraje vyslal dnes před polednem odřad do Prahy. Na místo vyjel hasičský autobus s 13 příslušníky HZS JMK a 23 členy jednotek SDH. Hasiči v Praze pomáhají stavět protipovodňové stěny.

Před 18. hodinou vyslalo krajské operační a informační středisko HZS JMK na žádost operačního střediska generálního ředitelství HZS ČR dva střelmistry HZS JMK na pomoc do Prahy.

V pohotovosti je vybraná mobilní požární technika z celého kraje určená pro vytvoření druhého odřadu, pokud bude požadován.

V Jihomoravském kraji se zásahy v souvislosti s velkou vodou týkají především Hodonínska, kde hasiči čerpají vodu ze sklepů.

Zdroj: http://www.firebrno.cz/pomoc-praze-prichazi-i-z-jihomoravskeho-kraje