Hasičská jednotka v Bořeticích

Členové jednotky
Vybavení jednotky
Historie jednotky

Pokud jste hasiči, ať už dobrovolní, nebo profesionální, jistě víte, že nedílnou a velice důležitou součástí hasičských jednotek je vybavení, výstroj a výzbroj, která slouží jednak k jejich vlastní ochraně a druhak ke službě při zachraňování ostatních spoluobčanů a ke zdolávání požárů. Částečný výčet prostředků, které jsou k dispozici naší a jednotce jsou vypsány zde...

CAS 25 Škoda 706 RTHP

Nejdůležitější vozidlo pro hasiče je bezesporu cisterna. Po dlouhém snění jsme si sehnali a odkoupili od SDH Chrlice cisternovou automobilovou stříkačku s čerpadlem o průtoku 2,5 tisíce litrů vody za minutu na podvozku škody 706 RTHP (= CAS 25 š706 RTHP). Tento automobil je pro nás hodně důležitý, protože při dosavadních zásazích jsme byli závislí na hydrantové síti obce, což nás omezovalo při výjezdu mimo obec (většina dosavadních zásahů), kdy jsme museli vyčkat příjezdu kolegů z okolí s cisternami. Dalším docela důležitým parametrem byl pro nás počet osob, které mohou být tímto vozidlem přepravované.

Elektrocentrála Unitedpower GG2500

Používá se zejména pro napájení vysokotlakého čerpadla a osvětlovacího stožáru.

Parametry:
  • Motor čtyčtaktní benzínový
  • Výkon motoru 5,5 HP
  • Trvalý výkon 1 800 W
  • Maximální výkon 2 200 W
  • Dodávané napětí ~ 230 V / = 12 V
  • Provozní doba na jednu nádrž 13 hod.
  • Hmotnost 42 kg
  • Rozměry 600 x 450 x 450 mm
  • Hladina hluku 93 dB

• Přenosná radiostanice HYT TC 700

Tyto radiostanice jsme si pořídili za finanční prostředky, které na tento účel získalo družstvo starších hasičů zvaných Gumídci. "Rázní a smělí a s hrdými čely..." obešli, i když k hasičům nepatří, všechny občany Bořetic s prosbou o příspěvek. Tímto způsobem se jim podařilo nashromáždit neuvěřitelných téměř 23 000,- Kč, za které byly tyto radiostanice pořízeny.

Tímto jim ještě jednou děkujeme :)

Zásahový oblek Fireguard Comfort II

Zásahový oblek pro hasiče FIREGUARD COMFORT II nabízí maximální ochranu proti vlivům vysoké teploty a vlhkosti. Kabát je vyroben s důrazem na maximální volnost pohybu s odnímatelnou tepelnou vložkou, což umožňuje jeho použití pro všechna požární nasazení. Oděv je navržen v souladu s normou EN 469.

Ochraný oblek DEVA Bushfire

Jedná se o jednovrstvý zásahový komplet kalhoty + blůza, vyrobený z materiálu NOMEX® Comfort RS, 220 g/m2 rip-stopové vazby s impregnační úpravou SOFIGUARD. Uživateli poskytuje ochranu těla vyjma hlavy, rukou a chodidel. je určený pro použití při likvidaci požárů v otevřeném terénu a doprovodným činnostem.

Přilba Kalisz ZS-03 a AK-06

Zásahová přilba pro hasiče. Skořepina polyester – sklolaminát, zasouvací obličejový štít, zátylník, úchyty pro protiplynovou masku typ KANDAHáR, možnost instalace VOX pro radiostanici Motorola GP 300 a držáku pro svítilnu STEALTHLITE. Barva: Fotoluminiscenční, Hmotnost 1600 g, Tepelná odolnost 14kW/m2, Certifikace podle EN 443.

Vtipnou historku o této přilbě si přečtěte v sekci JEDNOTKA - ČLENOVé JEDNOTKY - JIŘÍ MICHNA :)

ZEMAN Speciál

Poloholeňová hasičská zásahová obuv, usňová, hydrofobní, ochrana špice speciální kaplí, speciální rychlošněrování:
  • Ocelová tužinka
  • Antistatické provedení
  • Podšívka Sympatex zajišťující klima-komfor
  • Podešev nitrilkaučuková s ocelovou antiperforační planžetou, odolná oleji, PHM, kyselinám a teplotě do 300°C
  • Anatomická vkládací stélka, pratelná v mýdlové vodě do 40°C, absorbující nárazovou energii v patě
  • Obuv je certifikována a schválena k používání u hasičských zásahových jednotek

• Opasek SJ-1 model H

Vyroben z popruhu PAD se zádovou bandáží, na bocích jsou polokruhy pro uchycení lana, zapíná se pomocí samosvorné spony a posuvky PAD. Součástí opasku je také hasičská sekyrka.

HOLÍK Caroline

Čtyřvrstvá kombinovaná rukavice s membránou. Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je textilní materiál Nomex. Dlaň je vyrobena ze speciálně upravené, teplu, vodě a oděru odolné hovězí štípenky, zajišťující maximální citlivost a komfort při práci. Na dlani a hřbetu rukavice jsou navíc použity Kevlarové výztuhy, zvyšující ochranu v nejexponovanějších místech. Kombinace technického Kevlaruâ a Nomexu tvoří další dvě vrstvy, které dále zvyšují odolnost proti teplu, oděru a řezu. Rukavice je vybavena speciální membránou nepropouštějící tekutiny, krev, bakterie, ale také chemické látky. Caroline se vyrábí v provedení s krátkou, úpletovou, Kevlarovou manžetou.

PELI Stealthlite 2450

• xenovová dobíjecí svítilna s extrémní svítivosti (15.000 kandel)
  • nabíjení přes speciální dobíječ (s adaptérem 230V)
  • případné nabíjení přes autozapalovač (12V)
  • xenonová žárovka 2,63 W
  • dobíjecí akumulátor 4,8 V
  • doba intenzivního svícení 1 hod po 10 min. dobíjení
  • barva žlutá nebo černá
  • provedení: Ex II 3 GD EEx nL IIC T4 135°C
  • komplet včetně dobíječe ze sítě a adaptéru na 12V.

• Pro členy: