Požární sport

Historie požárního sportu v Bořeticích
Výsledky BHL

Družstvo žen v Bořeticích

Družstvo žen vzniklo v roce 2007 na popud Jany Kostihové, nyní již šebestové. První myšlenka vzniku ženského sportovního družstva přišla již na první soutěži pořádané v Bořeticích, a to na podzim roku 2006. V další sezóně (rok 2007) děvčata absolvovala první tréninky spolu s našimi chlapci. Ten samý rok se také zúčastnila první soutěže a v čase 32:66 jeden útok úspěšně dotáhla do konce a skončila tak na krásném třetím místě.

V roce 2008 byla referentkou žen zvolena Jana Marešová. Děvčata si nechala vyrobit vlastní dresy, přihlásila se do soutěže BHL a odběhala 8 z 10 soutěží zařazených do Břeclavské hasičské ligy. Nejlepším časem byl výsledek 24:05, kterého ženské družstvo dosáhlo v Pasohlávkách.

I v roce 2009 se děvčata přihlásila do BHL, avšak kvůli jiným zájmům přestala většina děvčat chodit na tréninky a i s výpomocí mužů bylo stále těžší sestavit družstvo na závody. Nakonec se zúčastnila jen pár soutěží a celé družstvo začalo upadat…

V roce 2010 jsme družstvo žen již do BHL nepřihlásili, ale stále jsme doufali, že se morálka trochu zvedne a znovu vstaneme z popela. I přes sliby děvčat, že v soutěžení chtějí pokračovat, však k znovuobnovení nedošlo. Zůstalo pouze 4-5 věrných závodnic, se kterými bohužel nebylo možno tým sestavit. A tak se soutěžní družstvo žen definitivně rozpadlo.

I přesto však spousta dívek zůstává v SDH Bořetice jako morální podpora a především neocenitelná pomoc při organizaci akcí pořádaných SDH Bořetice.